Koko perheen iloinen päivätapahtuma la 8.10. klo 11-15 Nummituvalla
Kirpputorilla voit tehdä löytöjä, tai hankkia toisten kädentaidon näytteitä hyödyksesi. Hemmoittelupisteissä hoivataan käsiä, jalkoja sekä päätä ja niskaa. Pihamyynnissä mm. varastojen aarteita tarjolla.
Tietysti tarjolla on myös VPK;n naisosaston valmistama herkullinen keittobuffee lisukkeineen, sekä kahvia ja “pullaa”.Paloautoajelua emme myöskään unohda, tevetuloa kyytiin vauvasta vaariin!
Samalla voit kysellä palokunnasta harrastuksena, jos vaikka innostuisit!
Sisätiloihin on mahdollista varata vielä muutama myyntipöytä ja pihalle mahtuu lisää hyvin. (tiedustelut /varaukset to 6.10. mennessä: mervi.kannistokallela(at)saunalahti.fi /0400998712 tai maarit(at)kajosaari.fi / 0505714034).
Tapahtumailmoituksen näet myös tästä linkistä. Kuvia edellisistä tapahtumista voit katsoa Nummituvan kuvagalleriasta.
(1.10.2016 MK-K)