Piiri on Vihtijärven jumalanpalveluyhteisön järjestämä ja kokoontuu kevään aikana kolme kertaa Vihtijärven kappelilla.
Tervetuloa kevään ilosanomapiireihin!
Piiri on Vihtijärven jumalanpalveluyhteisön järjestämä ja kokoontuu kevään aikana kolme kertaa Vihtijärven kappelilla:
26.2.2019 klo 18.00-19.15
13.3.2019 klo 18.00-19.15
10.4.2019 klo 18.00-19.15
Ilosanomapiiri on matalan kynnyksen maallikkovetoinen raamattupiiri, joka perustuu kirjailija Mailis Janatuisen tekemiin kysymyksiin evankeliumista. Tänä keväänä piiriä vetää Riitta Vuolteenaho.
Luetusta aiheesta keskustellaan kysymysten avulla, jolloin osallistujat saavat omakohtaisia oivalluksia kyseisestä teemasta.
Olet lämpimästi tervetullut keskustelemaan. Voit osallistua piiriin, vaikka sinulla ei olisikaan aiempaa tuntemusta Raamatusta. Kaikki kokoontumiset ovat sinällään erillisiä ja itsenäisiä, joten jos et pääset kaikkiin, niin voit osallistua vain yhteen – kahteen piiriin. Mikäli sähly-vanhempia osallistuu, niin voimme tiivistää piirin 60 min, jolloin ehtii hakea lapset Nummarilta sählykerhosta.
Mikäli sinulla heräsi kysymyksiä, voit soittaa Riitalle p. 040 839 5411. Tietoa löytyy myös http://ilosanomapiiri.fi.
(26.2.2019 Riitta Vuolteenaho)